POLSKI ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO Dzisiaj jest wtorek, 3 sierpnia 2021 r. 

 


 

 

7 słów o ziemi
premiera: 3 września 2009 r.
reżyseria: Paulina Wycichowska
scenariusz: Paulina Wycichowska
scenografia: Ryszard Warcholiński
muzyka: Jacek Wierzchowski
kostiumy: Adriana Cygankiewicz
obsługa techniczna: Nina Tarłowska, Marek Targowski, Robert Kujawiak
przedstawienie trwa 55 minut
przedstawienie wystawiono 22 razy

Wykonawcy:
Jolanta Kowalska
Olga Paradowska
Jolanta Rzeczycka-Henke
Monika Tomczyk
Agnieszka Wojda
Michał Kruk
Jacek Olak
Paweł Pilarczyk

Jeżeli będąc w czasie, zadajesz pytanie o to co jest możliwe, odpowiedź jest prosta: wybór drogi leży przed tobą. Żadna z dróg nie jest zamknięta. Człowiek może wybrać śmierć wieczną, i ci, którzy ją wybierają, na pewno dostaną to, czego chcieli. Ale jeżeli próbujesz przeskoczyć do wieczności i zastanawiasz się jak to b ę d z ie (bo tylko tak potrafisz o tym mówić), kiedy nie będzie już możliwości, a tylko to, co naprawdę rzeczywiste, to zadajesz pytanie, na które nie sposób odpowiedzieć będąc śmiertelnym. Czas jest soczewką, w której widzisz w pomniejszeniu, ale wyraźnie, jak przez odwrócony teleskop to, czego w inny sposób nie potrafiłbyś objąć wzrokiem. Tym czymś jest wolność: dar, który najbardziej upodabnia cię do twojego Stwórcy i czyni cię częścią wiecznej rzeczywistości (...)

Każdy stan umysłu pozostawiony sam sobie, każde zamknięcie się stworzenia w lochach własnego umysłu zmienia się w końcu w Piekło. Ale Niebo nie jest stanem umysłu. Niebo jest samą rzeczywistością. Wszystko, co naprawdę realne, ma swoje miejsce w Niebie. Wszystko, co chwiejne, zostanie zachwiane, a pozostanie tylko to, co nigdy się nie zachwieje. (...)

Nie sposób zdefiniować wiecznej rzeczywistości. Sam czas, a także wszystkie działania i wydarzenia, które go wypełniają, stanowią jej definicję. Definicji tej nie sposób poznać, trzeba ją przeżyć. Nasz Pan nazwał nas bogami. Czy myślisz, że zniósłbyś widok prawdziwej wielkości swoje duszy i wiecznej rzeczywistości jej wyboru, gdybyś patrzył na nie poza czasem? (...)

C.S. Lewis Podział ostateczny

 
Design and hosting by Imaginarium