POLSKI ENGLISH DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO Dzisiaj jest czwartek, 28 października 2021 r. 

 


 

 

Tak się leci czyli krótkie opowiadania o przemijaniu
premiera: 5 listopadaa 2017 r.
reżyseria: Bogusław Kierc
muzyka: Lech Wieleba
ruch sceniczny: Franciszka Kierc
obsługa techniczna: Tomasz Gajewski, Paweł Pilarczyk, Martyna Rzeźnik
przedstawienie wystawiono 11 razy

Wykonawcy:
wierszem — Bogusław Kierc
tańcem — Franciszka Kierc-Franik (Wrocław)
muzyką — Lech Wieleba


projekt plakatu - Danuta KiercTak się leci

Tak się leci i leci,
jakby się stało.
Jest niebiesko naprzeciw,
a w dole biało.
To tamten pod tym białym
poblask na wodzie
coś zrobił z moim ciałem,
że znowu wschodzi.


Bogusław Kierc to artysta, którego twórczość rozgrywa się na wielu obszarach. Jest znakomitym lirykiem i cenionym aktorem. Debiutował na planie „Popiołów” Andrzeja Wajdy w roli Krzysztofa Cedro. Grał w kilku teatrach Polski, a od roku 2000 pracuje w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Pisze eseje o malarstwie i poezji, jest znawcą przede wszystkim twórczości Rafała Wojaczka i Juliana Przybosia. Tematem naczelnym jego własnej poezji jest mistyka, ale blisko natury i ciała człowieka.
Debiutował w kinie, ale jego aktorska droga wiedzie przez teatry. Wśród jego dokonań są kreacje w spektaklach Jerzego Jarockiego, Andrzeja Witkowskiego, Anny Augustynowicz, Krystyny Meissner, Pawła Passiniego. Jako reżyser współpracował z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i Teatrem Lalek w Wałbrzychu. W latach 1990-92 był dyrektorem artystycznym Teatru Współczesnego w Szczecinie. Przez wiele lat uczył m.in. elementarnych zadań aktorskich we wrocławskiej PWST. Jest laureatem Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2010). Z Teatrem LOGOS Bogusław Kierc współpracował dziesięciokrotnie w roli reżysera, aktora, scenografa bądź autora scenariuszy.

Franciszka Kierc-Franik – tancerka, długoletnia solistka Bałtyckiego Teatru Tańca. Pracowała z wybitnymi choreografami, m.in. z Izadorą Weiss, Jiřím Kyliánem, Emilem Wesołowskim, Patrickiem Delcroix, Hansem Henningiem Paarem, Eugenio Scigliano, Romanem Komassą, Ewą Wycichowską i Jarosławem Stańkiem. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych festiwalach (Bangkok, Bielefeld, Stambuł, Warszawa, Poznań). Laureatka wielu konkursów i nagród m.in. Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Województwa Pomorskiego za rolę Julii w spektaklu “Romeo i Julia” w choreografii Izadory Weiss oraz Nagrody im. Jana Kiepury dla najlepszej tancerki roku 2009. Na XX Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2016), zainspirowana Sonetem 144, wystąpiła z własnym monodramem „Dwa ukochania”.

Lech Wieleba to kontrabasista i kompozytor, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej i Berklee School of Music w Bostonie. Grał w Orkiestrze Opery i Filharmonii Bałtyckiej i wielu europejskich zespołach, pisze muzykę dla teatru i telewizji. Od roku 1984 mieszka i pracuje za granicą. Jest twórcą projektu „Poetic Jazz”. 
Design and hosting by Imaginarium